Jak bezpiecznie ulokować pieniądze?Jak bezpiecznie ulokować pieniądze? Czy istnieje coś takiego jak bezpieczne inwestowanie? To bardzo dobre pytanie. Udało mi się ostatnio porozmawiać ze znajomym, który jest doradcą indywidualnym w biurze maklerskim. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, a mianowicie przede wszystkim tego, że każda inwestycja wiąże się z dużym ryzykiem. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i powierza swoje pieniądze osobom, które obiecują ogromne zyski z przedsięwzięcia. Należy wziąć pod uwagę to, że bezpieczne inwestowanie nie istnieje, a najlepszym sposobem na zarobienie pieniędzy jest rozłożenie oszczędności w kilka funduszy inwestycyjnych czy lokat bankowych. Jeśli na jednym stracimy, raczej zarobimy na innym. Należy być świadomym konsekwencji inwestowania. Drugą sprawą, o jakiej się dowiedziałam jest to, że w ogóle nie warto iść do poważnego biura maklerskiego, jeśli mamy oszczędności rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy, bo nikt nas nie będzie chciał tam obsłużyć. Wszyscy wiedzą, że osoby oddające ostatnie grosze mają wielkie pretensje w przypadku spadków wartości tego, w co inwestują, choć wiedzą, że może to nastąpić.

Jak bezpiecznie ulokować pieniądzeJak bezpiecznie ulokować pieniądze, aby nie straciły na wartości? Po pierwsze warto zauważyć, że trzymane pieniądze w gotówce tracą na wartości z powodu inflacji. Dlatego lepszym już rozwiązaniem jest trzymać je w banku na koncie oszczędnościowym co przynajmniej uchroni nas przed spadkiem wartości naszych aktywów. Dobrze jest też korzystać z ofert kilku banków, aby nie trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Można rozłożyć nasze oszczędności na kilka lokat w różnych bankach. Jednocześnie część pieniędzy przeznaczyć na zakup funduszy inwestycyjnych.

Zasubskrybuj nowe wpisy z bloga!

Zarejestruj się teraz, a otrzymasz e-maile z powiadomieniem o nowych artykułach oraz pakiet darmowych kalkulatorów inwestycyjnych.

Nie sprzedam nikomu Twojego adresu e-mail. Z subskrypcji możesz zrezygnować w każdej chwili.

Jak bezpiecznie ulokować pieniądze bez pośrednictwa banków? Istnieje inne rozwiązanie, by ulokować nasze pieniądze bezpiecznie np. poprzez zakup nieruchomości, mieszkania, domu, działki czy złota. Inwestycje w nieruchomości uważane są za jedne z bezpieczniejszych. W przypadku tego rodzaju lokowania pieniędzy trzeba brać pod uwagę, że zamrażamy nasze oszczędności na dłuższy okres czasu. Odzyskanie włożonych pieniędzy z zyskiem może wiązać się z dłuższym czasem oczekiwania. Nieruchomość jest o wiele trudniej sprzedać niż zlikwidować lokatę w banku, gdy wystąpi nagła potrzeba skorzystania z gotówki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
Jak bezpiecznie ulokować pieniądze?, 6.3 out of 10 based on 8 ratings

Tagi wpisu:

 • jak pomnozyc pieniadze
 • gdzie ulokować pieniądze
 • jak ulokować pieniądze
 • jak bezpiecznie zainwestować pieniądze
 • gdzie ulokować oszczędności
 • lokowanie pieniędzy
 • gdzie najlepiej ulolować pieniądze
 • jak bezpiecznie inwestować
 • JAK BEZPIECZNIE ZAINWESTOWAĆ

Przeczytaj także:

Comments

 1. ja ostatnio lokowałem swoje oszczędności na giełdzie, a pomagał mi doradca z warszawskiego oddziału open finance w Warszawie przy rondzie ONZ

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
  • Jesli poszukujecie naprawde dobrego i zaufanego doradcy to zdecydowanie polecam w Krakowie Pana Macieja Trzmielewskiego. Moim zdaniem jeden z najlepszych i najbardziej profesjonalnych doradców, który z pewnością fachowo doradzi i zajmie sie naszymi finansami.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 3 votes)
 2. Jest jeszcze inne rozwiązanie. Inwestować w nieruchomości pod wynajem na kilka lat. Ostatnimi czasy pojawiło się wiele takich ofert. Na uwagę zasługuje oferta firmy Bilo http://bilo-poland.pl/ofert/ oferującej inwestycje w nieruchomości w Chinach. Niewielki próg wejścia i zyski na poziomie 12-15% to dobra alternatywa wobec kupna mieszkania i obciążenia się kredytem na kilkadziesiąt lat.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 3. Można także zainwestować pieniądze w nieruchomość wyposażoną w technologię bazującą na odnawialnych źródłach energii, dzięki czemu późniejsze koszty jej utrzymania są dużo niższe w porównaniu do budynków ogrzewanych metodami konwencjonalnymi. Dobrym przykładem są apartamenty http://w-sercu-uzdrowiska.com/ w Jeleniej Górze. Budowane w Cieplicach, gdzie już funkcjonuje kilka znanych uzdrowisk, a obecnie budowane są Termy Cieplickie. To naprawdę atrakcyjna lokalizacja, a jak wiadomo, ma ona spore znaczenie dla późniejszej wartości nieruchomości.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)