O blogu

Nazywam się Krzysztof i jestem autorem tego bloga. Mieszkam obecnie w mieście Białystok w północno-wschodniej Polsce, a dziesięć lat spędziłem w Warszawie podczas studiów i pracy zawodowej. Moje wykształcenie nie jest zupełnie związane z finansami, więc nie mogę uważać się za znawcę w temacie inwestycji. Niemniej jednak staram się analizować różne pomysły inwestycyjne czy zarobkowe oraz wdrażać w życie te, które uznam za bezpieczne i opłacalne. Chcę tutaj pisać nie tylko o pieniądzach, bo inwestować można też w siebie, w wiedzę czy w zdrowie swoje i swojej rodziny. Lubię się uczyć i robić testy, bo wychodzę z założenia, że jak sam czegoś nie sprawdzę to nie mogę być pewnym, że działa. Staram się cały czas uczyć i chcę na łamach tego bloga dzielić się wiedzą o tym co zbadałem i odkryłem.

Mimo, że ten blog istnieje już od ponad roku to zakładka „o blogu” ujrzała światło dzienne dopiero na początku listopada 2014 roku. Początki tego bloga to bardzo ogólnikowe artykuły, których lektury nie mogę dziś polecić. Przyjąłem założenie, że od tego momentu kolejne wpisy mają stanowić skarbnicę wiedzy i wyczerpywać opisywany w nich temat. Prawdopodobnie w przyszłych artykułach bardziej będę skupiać się na zagadnieniu kolekcjonerstwa np. dzieł sztuki (z racji mojego wykształcenia: konserwacja dzieł sztuki), co nie znaczy, że nie podejmę również tematów ściśle związanych z inwestowaniem.

Za wszelkie, ewentualne błędy w obliczeniach czy w toku myślenia o finansach jaki prezentuję w artykułach z góry przepraszam, ale – no cóż, pewnie bliżej mi do humanisty niż ekonomisty. 🙂 Chcąc być wobec Ciebie, mój czytelniku fair, informuję, że niektóre wpisy na blogu mogą zawierać linki afiliacyjne, co znaczy że otrzymam prowizję jeśli za ich pośrednictwem skorzystasz z jakiejś oferty np. założysz lokatę. Ty oczywiście nic na tym nie tracisz. A polecam wyłącznie oferty albo produkty, z których sam korzystam i które nie zawierają żadnych tzw. „haczyków”.

Przyznaję, że planowanie, nie tylko inwestycji, sprawia mi frajdę, a tym hobby chciałbym zarazić także Ciebie. We wpisach i komentarzach będę zwracać się do Was – czytelników na Ty, gdyż formę „Państwo” uważam za zbyt oficjalną i o to samo proszę też Was w stosunku do mojej osoby.

Muszę jeszcze wyraźnie zaznaczyć, że nie jestem doradcą finansowym. Nie próbuję Ci wmawiać w jaki sposób masz wydawać czy inwestować swoje oszczędności. Jako zwykły facet, ja też podejmuję czasem dobre, a czasem złe decyzje. Artykuły zawarte na tej stronie internetowej to wyłącznie moje osobiste poglądy i nie są to „rekomendacje” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Decyzje inwestycyjne każdy z czytelników tego bloga podejmuje wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Zapraszam serdecznie do lektury mojego bloga.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
O blogu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Zasubskrybuj nowe wpisy z bloga!

Zarejestruj się teraz, a otrzymasz e-maile z powiadomieniem o nowych artykułach oraz pakiet darmowych kalkulatorów inwestycyjnych.

Nie sprzedam nikomu Twojego adresu e-mail. Z subskrypcji możesz zrezygnować w każdej chwili.