W co opłaca się inwestować?Każda osoba dysponująca wolnym kapitałem zastanawia się w co opłaca się inwestować. W 2013 i 2014 roku najlepiej jest zainteresować się aktywami nie narażonymi na spekulacje. Analitycy wskazują wzrost zainteresowania inwestycjami na rynkach alternatywnych, głównie na rynek złota, obligacji, ekskluzywnych alkoholi i dzieł sztuki. Tego rodzaju instrumenty finansowe są jednak mniej płynne od obligacji skarbowych czy akcji, więc wyjście z takiej inwestycji z dnia na dzień jest bardzo trudne, a często niemożliwe.

Można zatem bezpiecznie zainwestować w lokaty lub obligacje skarbu państwa. Ryzyko jest niewielkie, ale zysk również niezbyt pokaźny. W co opłaca się inwestować? Nie ma dokładnie jednej słusznej odpowiedzi na pytanie tego rodzaju, a to z tego powodu, że każdy inaczej ocenia ryzyko inwestycji oraz jej wartość. Mając pokaźną sumę przeznaczoną na inwestycje trzeba brać pod uwagę podzielenie tych pieniędzy pomiędzy różne instrumenty finansowe. Na przykład większość można dać na dobrą lokatę. A mniejszą część zainwestować w giełdę lub Forex, aby przekonać się jak będzie Ci odpowiadać inwestowanie o wyższym stopniu ryzyka. Warto najpierw sprawdzić notowania spółek oraz to jakie osiągają dochody. Takie informacje można czerpać z raportów, które każda spółka jest zobligowana upubliczniać. Mając już tę wiedzę i przeprowadziwszy analizę można zacząć inwestować w jedną lub kilka spółek.

Zasubskrybuj nowe wpisy z bloga!

Zarejestruj się teraz, a otrzymasz e-maile z powiadomieniem o nowych artykułach oraz pakiet darmowych kalkulatorów inwestycyjnych.

Nie sprzedam nikomu Twojego adresu e-mail. Z subskrypcji możesz zrezygnować w każdej chwili.

W co opłaca się inwestować 2013 2014Wiele osób mówi też, że zawsze najbardziej opłaca się inwestować w ziemię, nieruchomości. Łatwiej jest jednak powiedzieć niż zrobić, bo nie każdy dysponuje aż takimi funduszami, aby pozwolić sobie na kupno domu za 500 tysięcy czy działki za 20-30 tysięcy złotych. Równie ciekawym pomysłem jest sprowadzanie z zagranicy kultowych, starych samochodów po to by je odrestaurować i sprzedać z zyskiem jak też handel częściami zamiennymi do nietypowych aut.

W co opłaca się inwestować oprócz wymienionych wcześniej pomysłów?

Tak jak wspomniane zostało na początku, warto też zainteresować się inwestycjami alternatywnymi jak złoto, srebro, ekskluzywne alkohole: wino, whisky oraz obligacje. Natomiast ryzyko inwestowania w dzieła sztuki jest dość wysokie z racji na zapchanie polskiego rynku sztuki fałszywymi obrazami. Z kolei kupno obrazów młodych, nowych artystów niesie ze sobą ryzyko nietrafności inwestycji, bo nie wiadomo przecież jak potoczy się kariera np. młodego malarza i czy jego prace zwiększą kiedyś swoją wartość.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (9 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
W co opłaca się inwestować?, 7.9 out of 10 based on 9 ratings

Tagi wpisu:

 • w co opłaca się inwestować
 • co sie oplaca
 • w co inwestować w 2014 roku
 • w co się opłaca inwestować
 • w co oplaca sie zainwestowac
 • w co sie oplaca inwestowac

Przeczytaj także:

Comments

 1. Świetny wpis! Dzięki za niego, bardzo rzeczowo przedstawia różnorodne opcje inwestowania zgromadzonego kapitału. Ja osobiście polecam metale szlachetne złoto, srebro. Ale przy tego rodzaju inwestycjach trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i nie kupować sztabek czy monet z podejrzanych źródeł. Najlepiej zaopatrzyć się u licencjonowanego dealera (jak chociażby MRC Finance), który posiada certyfikat dla każdej sztabki (sprowadzane z mennicy), wtedy mamy gwarancję jakości i bezpieczeństwa.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)